Pažastų, delnų, kojų pėdų padidinto prakaitavimo gydymas

Prakaitavimas – tai svarbi termoregulacijos dalis, kuri apsaugoja mūsų organizmą nuo perkaitinimo. Ilgalaikis perkaitinimas gali sukelti rimtas pasekmes, jų tarpe fermentinių sistemų funkcionavime (kaip yra žinoma, fermentai yra jautrūs temperatūrai). Kai vanduo išgaruoja nuo odos paviršiaus, jis pereina iš dujinės būsenos į ir tuo pačiu absorbuoja energiją. To deka oda tampa vėsi, be to ir mūsų organizmas ataušta.

Bet būna ir taip, kad žmonės prakaituoja dėl kitų priežasčių. Esant stresui arba susijaudinimui kai kuriems kakta neestetiškai prakaituoja, palaidinukė pasidaro šlapi nuo prakaitos, o delnos tampa tokios drėgnos bei lipnios, kad nepatogų paduoti ranką. Viskas tai hiperhidrozės – padidinto prakaitavimo – pasireiškimai.

Hiperhidrozės gydymas

Per pastarąjį dešimtmetį botulotoksino poodinė injekcija (preparatų Botoks, Disport, Lantoks) tapo pačia populiariausia ir efektyviausia priemonė begydant pažastų, delnų, kojų pėdų padidintą prakaitavimą. Gydymo procedūra yra lengvai atliekama, visiškai nepavojinga ir užima tik kelias minutes.     

Po atlikto gydymo nerekomenduojama naudoti antiperspirantus, be to 7 dienas nelankyti saunos, pirties bei soliariumo. Dažniausiai efektas atsiranda per pirmas dvi dienas po injekcijos ir išlieka nuo 6 iki 12 mėnesių.
    

Kontaktai

gyd. Marija Kukanova

www.plastikoschirurge.lt
+370 699 93946
kukanova@takas.lt