Apgamų šalinimas

Daugelis  mano, kad apgamų negalima šalinti, tačiau tai toli gražu ne visada. Apgamų šalinimo klausimas priklauso nuo jų tipo. Būna, kad apgama, nesudaranti jokių problemų, su laiku savaime išnyksta, o būna, kad besivystanti iš kraujagyslių, gali peraugti į piktybinį auglį ir todėl būtinai turi būti pašalinta.       

 

Kaip gi suprastri, kad reikia šalinti apgamą? Yra tam tikrų požymių, kai apgamų šalinimas būtinas: jų formos bei spalvos keitimas, jų skaičiaus didėjimas, jos pasidaro kraujuojančios, sandarios, atsiranda išlukštenimas, kraštų išplovimas, skaudumas, raudonas žiedas aplink apgamos, iš jos iškrenta plaukai.  Esant tokiems požymiams reikia kreiptis į gydytoją. Naip pat beveik visada reikia šalinti apgamas, kai jos viršija 1,5 cm, yra juodos arba rudos spalvos ir randasi padidinto trynimo vietose – ant kaklo, po pažastimis, tarp pirštų. Taip pat būtinai reikia šalinti apgamas po jų pažeidimo epiliacijos arba skutimosi metu, nes tokios traumos gali sukelti jų aktyvų augimą arba jos peraugs į piktybinį auglį.

 

Apgamų šalinimas turi būti atliktas tik įstaogose, kurios turi leidimą gydytojo praktikai.

 

Yra tam tikrų kontraindikacijų, neleidžiančių šalinti apgamas – odos,  kraujotakos sistema susirgimai, lėtinės ligos paūmėjimo stadijoe. 

 

Dabar apgamų šalinimas atliekamas metodais, kurie priklauso nuo navikų būklės bei įpatumų, taip pat nuo galimo pavojaus organizmui. Štai dažniausiai pasitaikantys: 

  • Lazeriu. Tai yra greita, gerai toleruojama procedūra. Ypač dažnai taikoma dėl gerų kosmetinių rezultatų. Priklausomai nuo šalinamo apgamo tipo gali būti naudojami skirtingi lazeriai.

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, po procedūros lieka žaizdelė, kuri priklausomai nuo šalinamo apgamo dydžio gyja 5-9 dienų. Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido ir kaklo srityje, kur labai svarbus kosmetinis rezultatas.

  • Radio peiliu. Šiuo atveju apgamai veikia aukšto dažnumo radijo bangos, gana efektyviai ir tiksliai.
  • Nukapojimas chirurginiu būdu naudojamas kai negalima agtlikti lazeriu arba Radio peiliu dėl pernelyg didelio navikų didžio. Tačiau kartais gali likti nedideli randai.
  • Elektros koaguliacija. Tai dažnai paplitęs metodas.     

 

Reikia atsiminti, kad savarankiškas apgamų šalinimas kategoriškai uždraustas, kadangi tai gali sukelti komplikacijas – didelį kraujo netekimą arba jo užkrėtimą.

Kontaktai

gyd. Marija Kukanova

www.plastikoschirurge.lt
+370 699 93946
kukanova@takas.lt