Riebalų persodinimas

Riebalų persodinimas yra metodika, skirta veido bei  kūno formoms koreguoti ar kai kurioms kūno dalims padidinti. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio. Riebalų siurbimas ir persodinimas dažnai atliekami kartu. Dažniausiai riebalai nusiurbiami nuo pasmakrės, kaklo, žasto, priešpažasties, pilvo, sėdmenų, šlaunų šoninių gumburų ir kelio sąnario sričių.

Riebalų persodinimo operacija atliekama raukšlių lyginimui, veido jauninimui, randų, įvairių kūno defektų korekcijai po įvairių traumų ar susirgimų, tobulinimui. Persodinti riebalai koreguoja kūno kontūrus – veide koreguoja veido ovalą,  padidina tam tikros srities tūrį ir koreguoja formą – padidina krūtis, koreguoja jų formą, taip pat  naudojami koreguoti įvairius kūno kontūro defektus.

Atliekant riebalų persodinimo operaciją dažniausiai taikoma bendrinė nejautra, tačiau gali būti naudojama ir vietinė nejautra.

Kūno formos korekcijos rezultatai bus matomi praėjus 6-8 savaitėms po operacijos.

 

Paprastai randai vos matomi ir greitai pranyksta. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi.

Riebalų persodinimo kosmetinis efektas ilgalaikis, tačiau jis taip pat priklauso nuo paciento fizinio aktyvumo, gyvenimo būdo, mitybos.

 

Komplikacijos

Riebalų persodinimo operacijos metu naudojamos to paties paciento riebalinės ląstelės, todėl gerokai sumažėja rizika, kad organizmas jas atmes, kils alerginė ar imuninė reakcija. Moksliniai tyrimai įrodė, kad riebaluose esančios regeneracinės – kamieninės ląstelės teigiamai veikia audinius, juos atstato, sulėtina senėjimo procesą. Riebalų persodimo operacijos pagrindinė rizika – persodinto audinio rezorbcija, išnykimas, tūrio sumažėjimas. Tai susiję su individualiomis paciento organizmo savybėmis. Riebalai persodinimui imami specialiu švirkštu, o ne aparatu, tokiu būdu audinys mažiau transformuojamas.

Komplikacijų riziką galima sumažinti griežtai laikantis gydytojo patarimų dėl pooperacinės priežiūros.

 

Ilgalaikai rezultatai parodė šios procedūros efektyvumą ne tik koreguojant kūno formas, bet ir stulbinantį „atjauninantį" rezultatą.

 

Kontaktai

gyd. Marija Kukanova

www.plastikoschirurge.lt
+370 699 93946
kukanova@takas.lt