Padidinto prakaitavimo gydymas

Padidintą prakaitavimą be akivaizdžių priežasčių medikai vadina hyperhidroze. Tai gali būti atskira liga, taip pat kitų ligų simptomas (pav., inkstų, endokrininių liaukų, nervų sistemos susirgimas).

Hyperhidrozeė galisukelti nemalonų kvapą, prakaitas dažnai nuspalvina, tuo suteikdamas nemalonų jausmą. Diagnozė gali būti nustatyta apžiūros metu.

Tokiu būdu padidintas prakaitavimas nėrakosmetinė, bet medicininė problema, kuri gydoma specialiais preparatais ligos priežasčiai ir jos simptomams pašalinti.  

 

Chirurginė operacija

Jeigu padidintas prakaitavimas tapo problema, jums reikalingas gydymas. Operacijos esmė ši: po narkozės chirurgas padaro nedidelę punkciją pažasties srityje, įveda ploną vamzdelį su mikro vaizdo kamera. Po to, per dvi tokias pat punkcijas, chirurgas įveda įrankius, atranda simpatinį nervą ir reikiamame lygyje jį perkerta aukšto dažnumo srove.          

 

Gydymas botulino toksino injekcijomis

 

Botulino toksino injekcijos šiuo metu yra pati efektyviausia ir saugiausia priemonė, išsprendžianti gausaus prakaitavimo sukeliamus nepatogumus. Procedūros metu naudojamas vietinis nuskausminimas. Injekcijos poveikis vidutiniškai trunka nuo 6 iki 10 mėnesių, kas priklauso nuo individualios žmogaus fermentinės sistemos aktyvumo. Botulino toksinas veikia tą kūno vietą, į kurią yra suleistas, užblokuojama hiperaktyvi žmogaus prakaito liaukų veikla. Medžiagų apykaitoje preparatas nedalyvauja ir nėra žalingas žmogaus organizmui.

Procedūra yra visiškai neskausminga. Po šios procedūros minimalus prakaitavimas išlieka, tačiau drabužiai jau nepersisunkia prakaitu.
Vaistų efektas atsiranda po savaitės.

Leidžiant botulino toksiną į delnus ar padus, kartais stebimas laikinas raumenų silpnumas. Norint išvengti šio reiškinio, botulino toksinas leidžiamas į daugiau vietų ir mažesnėmis dozėmis. Botulino toksinas šiuo metu yra pati efektyviausia priemonė, kuri ilgam išsprendžia padidinto prakaitavimo nepatogumus.

Kontaktai

gyd. Marija Kukanova

www.plastikoschirurge.lt
+370 699 93946
kukanova@takas.lt