Botokso injekcijos

Žodis „Botoks“ dabar yra žinomas beveik visiems, kas skiria dėmesį savo išvaizdai. Jį, turbūt, kaip ir aspiriną, galima rašyti iš didžiosios raidės. Botox® – JAV kompanijos „Allergan“ gaminamas medikamentas.

Botokso veiklioji medžiaga yra valytas ir susilpnintas botulotoksinas.

 

Panaudojimo sritis

Kosmetologijoje botoksas ir jo analogas disportas panaudojami mimikos raukšlėms šalinti. Būtent mimikos, kurios atsiranda dėl judėjimo aktyvumo. 
Tam kad išlyginti kitos kilmės raukšlėms išlyginti yra kitokių metodų – kontūrinė plastika, cheminis šveitimas ir kt.
Botoksas leidžiamas į veido raumenis arba paodį, atpalaiduoja raumenis, blokuodamas juose esančius nervinius impulsus (nervų receptorius). Tuomet raukšlės pradingsta, veido oda tampa lygi, jaunatviškai atrodanti.

Botulino injekcijos rezultatai yra pastebimi jau 2 – 3 dieną po procedūros.  Dar lygesnė oda tampa maždaug po kelių savaičių ar po mėnesio.

Visais atvejais patartina kreiptis į tą specialistą, kuris šioje gydymo srityje turi daug patirties, nes šiais laikais yra daug žmonių, turinčių labai mažai patirties ir besisiūlančių atlikti Botokso įšvirkštimo procedūrą. Daugelis teigia, kad botulino injekcijas puikiai atlieka odontologijos klinikose dirbantys specialistai.

 

3 dienas prieš Botokso injekcijas rekomenduojama nevartoti antibiotikų bei vaistų, kurie trukdo kraujo krešėjimui: aspirino, heparino, fenindiono ir kt. 

Dieną prieš tai nevartoti alkoholio.

Procedūros dieną neužsiiminėti sportu, nedirbti fiziškai.

 

Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis – grįžtamas viršutinio voko nukritimas, pykinimas. Taip pat gali kilti kitų komplikacijų: dvejinimasis akyse, antakių nukritimas, skausmas, kraujosruvos injekcijos vietoje, alergija ir kt.

Paprastai botulino įšvirkštimo procedūra nesukelia didelio skausmo, tačiau kartais pasitaiko atvejų, kai žmogui atliekama vietinė nejautra, t.y. injekcijos zona patepiama specialiu kremu su anestetiku. Procedūros metu gali atsirasti nežymus diskomforto pojūtis, tačiau pastarasis greitai praeina.

Paprastai botulino injekcijos rezultatai yra pastebimi 2 – 3 dieną po procedūros.  Dar lygesnė oda tampa maždaug po kelių savaičių ar mėnesio. Botokso injekcijos poveikis būna pastebimas iki 5 mėnesių, o po to tam, kad raukšlės toliau būtų nepastebimos, procedūrą reikia vėl kartoti. Beje, klinikinių tyrimų duomenimis, net 90% vyrų ir moterų teigė, jog jų išvaizda tapo pati gražiausia, kai po botulino injekcijos procedūros praėjo mėnuo.

Botokso negalima naudoti, jei toje vietoje, kurioje jis turi būti įšvirkščiamas, atsirado kokia nors infekcija. Taip pat tais atvejais, jei žmogus yra alergiškas nors vienai Botokso, t.y. vaistinio preparato, sudedamajai daliai. Nepatartina Botoksą naudoti ir tiems, kurie serga nervų arba raumenų ligomis.

Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis – grįžtamas viršutinio voko nukritimas, pykinimas. Taip pat gali kilti kitų komplikacijų: dvejinimasis akyse, antakių nukritimas, skausmas, kraujosruvos injekcijos vietoje, alergija ir kt.

 

 

Kontaktai

gyd. Marija Kukanova

www.plastikoschirurge.lt
+370 699 93946
kukanova@takas.lt